O nás

Vize Fóra

Společně na cestě

Hlavním problémem současnosti není nedostatek informací, ale nedostatek lidí, s nimiž můžeme do hloubky mluvit o věcech a otázkách, které jsou pro nás nejpodstatnější, a kteří by nám byli partnery a přáteli ne cestě hledání a růstu. K čemu vás Bůh povolal a jak vás můžeme podpořit? To jsou dvě otázky, na nichž toto Fórum stojí.

Inspirace

Být křesťanem v kontextu české společnosti představuje specifickou duchovní i intelektuální výzvu. Chceme být místem, kde se lidé mohou setkat s biblickými, intelektuálními i duchovními zdroji inspirace, otázek i odpovědí na výzvy, kterým jako jednotlivci i církve čelíme a podpořit novou generaci křesťanských elit, které budou schopné informovaně a relevantně komunikovat vůči společnosti.

Obnova a inovace

Pokud jako evangelikální církve porosteme stejným tempem jako dosud, dosáhneme 1% podílu populace ČR za 175 let. Něco se musí změnit. Musíme hledat nové odpovědi, nové formy a dělat nové věci, pokud chceme oslovit nové lidi evangeliem. I proto chceme sdílet to nejlepší z praxe i myšlení napříč spektrem českých církví.

Prostor pro otevřený rozhovor, reflexi víry, církve a znamení dobyv kontextu české společnosti
Podpora a propojení vedoucích ve specializovaných networcích
Místo setkávání, inspirace, sdílení zkušeností a zdrojů napříč církvemi
Rozšiřování horizontů skrze kontextualizaci klíčových impulsů církve ve světě

 

Příběh a vize Evangelikálního fóra

Podívejte se na rozhovou Jiřího Ungera, Jana Valeše a Pavla Plchota o čem je fórum, pro koho a proč vzniklo.

Máte dotaz? Tak nám nám napište na info@ea.cz

Registrovat se