Revitalizace sboru

Vize networku

Na jednu stranu se zdá, že církev v Evropě výrazně „ztrácí dech“, na druhou stranu stále věříme, že má být nositelem životodárné zvěsti evangelia pro celý svět. Možná právě i toto napětí přináší mnoho otázek ohledně obnovy církve, zda je to možné a jak. Bůh, kterého nám představuje biblické svědectví, je Bůh stvořitel, který nejenže stvořil celý vesmír, ale v každé situaci a zvláště krizové přichází s nadějí, že je schopen tvořit nové věci. Na tomto networku budeme společně hledat, jak jako církev můžeme vstupuvost do tohoto Božího stvořitelského působení. Jak být dobrými správci jeho darů milosti právě i při obnově církve.

Cílová skupina networku

Každý koho zajímá možnost obnovy církve nebo možná ještě radši komu leží na srdci obnova církve a je ochoten se k tomuto Božímu dílu připojit.

Vedoucí networku

Pavel Plchot

Téma I. bloku: Revitalizace, obnova sboru, církve jako téma posledních 10-20 let

Po hnutí zakládání sborů vznikla „poptávka“ po pomoci stávajícím sborům na cestě k tomu být živým misijním společenstvím. Společně bychom se podívali na různé přístupy a již zpracované materiály pro doprovázení sborů.

Téma II. bloku: Cesta obnovy a zkušenosti s ní

V rámci církve bratrské již 4 roky provázíme sbory tzv. Cestou obnovy, která vznikla v kontextu Evangelical Covenant Church v USA, ale v Evropě ji kontextualizujeme v různých zemích (Francie, Norsko, FInsko, Dánsko, Slovensko a ČR). Proběhne základní představení celého procesu a rozhovor o zkušenostech z různých sborů.

Téma III. bloku: Obnova CB 1990 – 2020

Srovnáme-li situaci Církve bratrské na začátku 90. let a nyní vidíme zde výrazný posun v mnoha směrech (dvojnásobek sborů, kazatelů, členů, rozvinutá práce v mnoha oblastech života církve). S těmi, kdo stáli ve vedení Rady Církve bratrské (Pavel Černý, Daniel Fajfr, Karel Taschner) budeme vést rozhovor o dynamice tohoto vývoje.

Téma IV. bloku: Biblické zdroje pro obnovu

Jaké biblické postavy, příběhy, motivy jsou za různými přístupy k obnově církve? Vyjdeme z přehledu různých přístupů a podíváme se na jejich biblické zdroje.

Řečníci networku

Pavel Plchot

Je kazatelem Církve bratrské v Praze 6 - Dejvice a bývalým předsedou Rady ETS. Má za sebou zkušenost kazatele na několika sborech a je aktivním sportovcem. S manželkou Petrou mají 3 děti.

Máte dotaz? Tak nám nám napište na info@ea.cz

Registrovat se