Revitalizace sboru

Vize networku

Na jednu stranu se zdá, že církev v Evropě výrazně „ztrácí dech“, na druhou stranu stále věříme, že má být nositelem životodárné zvěsti evangelia pro celý svět. Možná právě i toto napětí přináší mnoho otázek ohledně obnovy církve, zda je to možné a jak. Bůh, kterého nám představuje biblické svědectví, je Bůh stvořitel, který nejenže stvořil celý vesmír, ale v každé situaci a zvláště krizové přichází s nadějí, že je schopen tvořit nové věci. Na tomto networku budeme společně hledat, jak jako církev můžeme vstupuvost do tohoto Božího stvořitelského působení. Jak být dobrými správci jeho darů milosti právě i při obnově církve.

Cílová skupina networku

Každý koho zajímá možnost obnovy církve nebo možná ještě radši komu leží na srdci obnova církve a je ochoten se k tomuto Božímu dílu připojit.

Téma letošního networku

Obnovné “fenomény” v církvi
Někdy je to tak, že až zpětné jsme schopni vidět, jak Pán Bůh stále působí a vede církev, aby opravdu žila a byla požehnáním pro ty, kdo nepoznali Boží lásku. Ohlédneme-li se, jaké vidíme fenomény, trendy, vlivy, které by se takto daly vidět? Co všechno to přineslo? Jak nás to ovlivnilo? Jak nám to pomohlo jako církvi být v “missio dei” – v proudu Boží lásky směrem k člověku? Jaké změny to přineslo? (ve vztahu k Bohu, eklesiologii, bohoslužbě, evangelizaci, pastoraci, učednictví atd.). Jak ve světle minulosti vidět současnost a budoucnost s ohledem na obnovu církve?

Vedoucí networku

Pavel Plchot

Téma I. bloku: 

Téma II. bloku: 

Téma III. bloku: 

Téma IV. bloku: 

 

Řečníci networku

Pavel Plchot

kazatel sboru Církve bratrské v Praze 6 - Dejvicích, předseda odboru Cesty obnovy v rámci CB, učitel na ETS. S manželkou Petrou mají tři děti (Ondra - 15 let, Klára - 12 let, Markéta - 9 let). Rád čte a objevuje nové obzory, sleduje přednášky na youtube, chodí na "modlitebně-přemýšlecí" procházky.

Máte dotaz? Tak nám nám napište na info@ea.cz

Registrovat se