Vedoucí křesťanských organizací

Vize networku

Být vedoucím křesťanské organizace v ČR bývá často spíše cvičením v multitaskingu, kdy nedostatek zdrojů vyžaduje, aby vedoucí byl schopen dělat téměř vše od fundraisingu a mediální komunikace po ekonomický management a pastoraci. Cílem Networku vedoucích křesťanských organizací je vytvořit prostor pro sdílení zkušeností, zdrojů a nástrojů pro efektivní řízení organizací na biblických principech. Chceme nabídnout prostředí, kde se vedoucí, kteří čelí někdy i zásadním organizačním výzvám mohou setkat s dalšími vedoucími a s praktickou moudrostí, užitečnými podněty, dovednostmi a nástroji pro vedení a řízení organizací. Svým obsahem je určen jak novým, tak i zkušeným vedoucím.

Vedoucí networku

Jiří Unger

Vystudoval religionistiku na Filosofické fakultě UK a během studií se věnoval službě mezi vysokoškolskými studenty. V současnosti pracuje jako tajemník České evangelikální aliance. Věnuje se mimo jiné apologetice jako spolupracovník organizace RZIM v Oxfordu a rozvoji vedoucích v rámci European Leadership Fóra. S ženou Míšou mají čtyři syny a jsou členy Církve bratrské na Praze 13.

Řečníci

Středa 22. února

I. Jak pozitivně motivovat lidi (Zuzana Filipková)

Jste spokojeni s prací, kterou vykonáváte? Nechybí Vám motivace pro sebe nebo pro druhé, které vedete? Neztrácíte motivaci a chuť ve své práci?

Seminář je zaměřen na hledání nástrojů a metod pro efektivní vedení a řízení lidí. Dále se soustřeďuje na to, jak používat povzbuzení při vedení a jak lépe využívat vnější a vnitřní motivaci.

II. Budování identity a kultury křesťanské organizace (Zuzana Filipková)

Znají lidé ve sboru nebo v organizaci, ve které pracují, její identitu? Vedeme lidi k její aplikaci v praxi? Máme nadefinované hodnoty v našich organizacích? Jaká je spojnice mezi identitou a hodnotami?

Jaká je kultura naší organizace či našeho sboru? Odráží naše jednání a chování to, co deklarujeme?

Seminář je zaměřen na společné hledání odpovědí na tyto otázky. Soustřeďuje se na identitu a kulturu křesťanské organizace a její rozvoj a budování.

Čtvrtek 23. února

III. Jak zvýšit svou kapacitu? (Petr Húšť)

Co dělat, když jsem přetíženi? Jaké máme možnosti? Přidat a zničit se nebo ubrat a věci nedokončit. Existuje ještě jiná varianta? Co všechno se můžeme učit z toho, co radil Jitro Mojžíšovi? Jak zvýšit svou kapacitu? Jak méně pracovat a více dosahovat?

IV. Cesta od snů k činům (Petr Húšť)

Sny, vize, touhy a přání. Jak je nechat dozrát ale nepřezrát. Jak je neuspěchat a ani nezaspat. Kdy do nich vkročit. Co může být největší hnací silou pro naplnění snů. Jak na této cestě může být změněn náš charakter.

Máte dotaz? Tak nám zavolejte na 777 842 000
nebo nám napište na info@ea.cz

Registrovat se