Projekt worship

Z DŮVODU MALÉHO ZÁJMU BYL NETWORK ZRUŠEN!!!

Vize networku

Naším cílem je pozvednout kulturu a úroveň chval a uctívání v českých církvích. Chceme budovat komunitu vedoucích chval a autorů.  Chceme diskutovat otázky teologie a liturgiky chval a uctívání, stejně tak jako důležitost chval ve vaší církvi a v kontextu vašeho společenství. Doufáme, že si účastníci networku odnesou z tohoto setkání inspiraci a povzbuzení k tomu, aby pozvedli chvály ve svém sboru na novou úroveň.

Vedoucí networku

Filip Zavřel

Je vedoucím chval v Církvi bratrské na Praze 13. Dříve působil v KS Mozaika v Hradci Králové, kde také vedl kapelu Jedním srdcem. Kapela Jedním srdcem za své působení vystupovala u nás i na Slovensku a vydala desku s názvem Chci zářit. Titulní singl, jehož je Filip spoluautorem, se stal hymnou festivalu UNITED v roce 2014. Filip je žádaným hostem v mnoha českých křesťanských hudebních projektech.

Tomáš Polívka

Pochází původně z Bratrské jednoty baptistů, v současnosti se ovšem angažuje v rámci Společenství křesťanů Klecany. Pracuje jako ředitel křesťanského hudebního vydavatelství ROSA, které se jako jedna z mála organizaci zabývá produkováním moderní české křesťanské hudební tvorby. Je také součástí týmu Festivalu United, kde má na starosti hudební produkci. Mezi jeho témata patří vedení chval, teologie uctívání a současná křesťanská hudba jako nástroj evangelia.

Řečníci

Středa 22. února

I. Představení „Projektu Worship“
Na úvod tohoto networku bychom rádi zhodnotili současnou situaci v našich církvích v oblasti chval (a duchovní hudby obecně). Budeme diskutovat o potřebách, problémech i kontroverzi, které s sebou toto téma přináší, a představíme právě začínající projekt, jehož cílem je kultivace a dlouhodobý rozvoj duchovní hudby a chval u nás.

II. Hudba a liturgie
Co je hudba, co je liturgie a jak spolu souvisí? Jakou úlohu má hudba v rámci bohoslužby? Je církevní hudba podmíněna kulturou doby? Je hudba ovlivněna sub-kulturou jednolivých církví a společenství? Je chvála synonymem pro duchovní hudbu? Musí spolu texty písní a téma kázání nějak korespondovat? Na tyto a podobné otázky budeme společně hledat odpověď.

 

Čtvrtek 23. února

III. Teologie uctívání
Worship, chvály, uctívání – to jsou pojmy, které za posledních 25 let nějakým způsobem ovlivnily život téměř ve všech křesťanských církvích. Přesto jsou ti, kteří hudbou přispívají k bohoslužbě, často naprosto nevzdělaní hudebně i teologicky a v mnohých případech ani netuší (mimo dobrého pocitu), co vlastně provozují. Víme, proč máme chvály? Co v písních vyučujeme a přinášíme? Nebo prostě jen napodobujeme, co jsme viděli jinde? To jsou přesně otázky, o kterých budeme v tomto díle networku diskutovat.

IV. Vedení chval a současný worship
Vedení chval je úkol, který zahrnuje daleko více než jen výběr písní ze zpěvníku. Pokud mají být písně organickou součástí bohoslužby a reflektovat život i učení církve je třeba jít o něco dál. O řadu praktických zkušeností a trendech v současném worshipu se podělí Filip Zavřel. Také tato část networku bude zahrnovat diskuzi.

Máte dotaz? Tak nám zavolejte na 777 842 000
nebo nám napište na info@ea.cz

Registrovat se