Poradenství a pastorace

Vize networku

V průběhu poradenské praxe se setkáváme s komplikovaností řešení pastoračních problémů v rámci sborového společenství. Vizí networku pro tento rok je pomoci získat základní přehled a orientaci, co dělat, pokud se setkám s někým, kdo má závažnější problém z oblasti pastorace. Jak tuto situaci zvládnout v rámci společenství, co mohu dělat já a s čím naopak potřebuji daného člověka poslat dál a ke komu. Součástí networku bude sdílení zkušeností, jak postupovat v takových případech a nepropadat panice, pokud zjistím, že člen méhosboru bojuje s depresí, anorexií, schizofrenií, homosexualitou, pedofilií, a dalšími záludnostmi. Bude zde také prostor pro supervizi a pomoc v konkrétních případech. Network je určen pro kazatele, starší sboru a vedoucí pracovníky.

Vedoucí networku

Soukromý: Dana Staňková

Dana je původní profesí pedagog, vystudovala jsem MFF UK. Následně vystudovala pastoraci Evangelikálním teologickém semináři (ETS), kde učí pastorační předměty. V roce 2005 Dana absolvovala výcvik v systematické manželské a rodinné terapii a od té doby se věnuje manželskému a rodinnému poradenství. Roku 2016 jsem absolvovola supervizní výcvik Českého institutu supervize a nabízí supervize individuální, týmové i skupinové v prostředí církví, církevních organizací, sociální práce i školství. Dana je také certifikovanou biblickou poradkyní (Association of Certified Biblical Councelors).

Soukromý: Marek Macák

Marek je členem baptistického sboru v Praze na Vinohradech. Pochází ze Slovenska a nyní působí v Praze, kde vystudoval psychologii a kde v současnosti pracuje na Centru pro léčbu bolesti VFN. Jako učitel a lektor působí na Evangelikálním teologickém semináři a v Institutu klinické psychologie. V roce 2011 založil s kolegy Asociaci pro dialog křesťanství a psychologie.

 

Řečníci

1. Pastorace homosexuálních křesťanů (Mark Yarhouse)

2. Pastorace v oblasti transgendrové problematiky (Mark Yarhouse)

3. Práce s rodinami s LGBT problematikou (Dana Staňková)

4. Otázky homosexuality a transgender jako sborová problematika – kazuistika, prostor pro pastory (i ostatní) k reflexi problematiky (Dana Staňková, Marek Macák)

 

Máte dotaz? Tak nám zavolejte na 777 807 998
nebo nám napište na info@ea.cz

Registrovat se