Poradenství a pastorace

Vize networku

V průběhu poradenské praxe se setkáváme s komplikovaností řešení pastoračních problémů v rámci sborového společenství. Vizí networku pro tento rok je pomoci získat základní přehled a orientaci, co dělat, pokud se setkám s někým, kdo má závažnější problém z oblasti pastorace. Jak tuto situaci zvládnout v rámci společenství, co mohu dělat já a s čím naopak potřebuji daného člověka poslat dál a ke komu. Součástí networku bude sdílení zkušeností, jak postupovat v takových případech a nepropadat panice, pokud zjistím, že člen méhosboru bojuje s depresí, anorexií, schizofrenií, homosexualitou, pedofilií, a dalšími záludnostmi. Bude zde také prostor pro supervizi a pomoc v konkrétních případech. Network je určen pro kazatele, starší sboru a vedoucí pracovníky.

Vedoucí networku

Andrea Jarošová

Vystudovala psychologii na Západočeské univerzitě v Plzni. Tři roky pracovala v rodinném centru v Praze jako poradce a lektor mateřského centra. V roce 2010 založila spolu s dalšími kolegy Asociaci pro dialog křesťanství a psychologie. Je absolventkou výcviku v integrované psychoterapii Knobloch, který je připraven podle Evropských standardů a akreditován Českou psychoterapeutickou společností ČLSJEP. Při sboru Církev bratrské na Praze 13 založila poradenské centrum.

Marek Macák

Marek je členem baptistického sboru v Praze na Vinohradech. Pochází ze Slovenska a nyní působí v Praze, kde vystudoval psychologii a kde v současnosti pracuje na Psychiatrické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Jako učitel a lektor působí na Evangelikálním teologickém semináři a v Institutu klinické psychologie. V roce 2011 založil s kolegy Asociaci pro dialog křesťanství a psychologie. Je svobodný a ve volném čase se věnuje kromě přátel hře na klavír a nejnověji také velmi amatérské jízdě na longboardu.

Máte dotaz? Tak nám zavolejte na 777 842 000
nebo nám napište na info@ea.cz

Registrovat se